O firmie

Sklep internetowy Szaflar.pl, czyli lampy oraz leżaki ogrodowe.

Do aranżacji wnętrze mieszkania, czy wnętrz komercyjnych potrzebujemy przedmiotu w postaci lampy. Lampy dzielimy na:

Lampy wiszące, zwane żyrandolami to najczęściej potrzebna lampa w naszym wnętrzu. Lampy dzielimy na styl, czyli na industrialne nowoczesne, czy nawiązujące do epok, przedwojennej, czy gotyckiej.

Lampy są wykonane. Lampy współczesna z dużą gamą szkła dekoracyjnego w postaci kloszy, czy kryształów. Kryształy w lampach należy dzielić na kraj pochodzenia.

Kryształy najbardziej wartościowe to:

 • kryształ egipski
 • kryształ czeski
 • kryształ austriacki
 • kryształ włoski

Lampy wiszące w stylu średniowiecznym, czy z epok poprzednich z przewagą metalu w kolorach, czarnym, brązu, czy z elementami rdzy. Lampy posiadają dodatki z materiału w postaci drewna.

Lampy podłogowe, lampy spełniają parę funkcji, czyli funkcja dekoracyjna, czy praktyczna. Lampy tej serii umieszczamy najczęściej w punktach kontowych. Lampy podłogowe mają abażury z metalu, czy z tkanin lnianych.

Lampy podłogowe praktyczne, czyli do czytania w sypialni w salonie. Lampy na wysięgnikach metalowych giętych.

Lampy stołowe, jak lampy podłogowe mają te same punkty użyteczności tylko, mniejsza wersja. Lampy stołowe w naszej ofercie są rozszezone o lampy stołowe ceramiczne. Lampy ceramiczne z ceramiki chińskiej, często dekorowane malowidłami nawiązujących do świata zwierząt, czy przyrody. 

Nasze oferta lamp stołowych to również lampy barowe z podstawą mosiężną, czy satynową.

Lampy ścienne, kinkiety to lampy punktowe do zamocowania w salonie w przedpokoju, w sypialni, czy w łazience ze znakiem bezpieczeństwa IP44.

Lampy ścienne mają dwie funkcję dekoracyjną, praktyczną. Lampy praktyczne do zamocowania przy lustrach w łazience w przedpokoju przy lustrze, czy jako lampy nad łóżkiem w sypialni.

Lampy ścienne wykonane z materiałów metalowych, drewnianych, czy z elementami szkła.

Kinkiety jak i inne kategorie lamp dzielimy również na punkty światła. Do lamp proponujemy żarówki dekoracyjne typu Darwin.

Lampy sufitowe, lampy dużą powierzchnią swojego wyglądu są zamocowane do sufitu. Lampy z tej kategorii odnajduj ą się pomieszczeniach niskich typu garderoba, czy piwnica.

Lampy do zamocowania również w pomieszczeniach bardziej wilgotnych typu łazianka. Lampy łazienkowe muszą mieć wskaźnik bezpieczeństwa IP44 czy wyższy.

Lampy sufitowe są wykonane z materiałów typu, metal, drewno zakończone kloszem szklanym. Klosze szklane dekoracyjne ze szkła przezroczystego, mlecznego, dymionego. Klosze szklane występują również z bąbelkami powietrza.

Na lato na basen na taras to meble LAFUMA.

Lafuma to meble kempingowe, czyli meble składane łatwe w utrzymaniu czystości jak również łatwe w transporcie.

Meble lafuma to:

 • leżaki ogrodowe, grawitacyjne
 • leżanki
 • krzesła
 • taborety

Akcesoria do mebli lafuma to:

 • torby transportowe
 • daszek przeciwsłoneczny
 • tacka 
 • ręczniki
 • narzuty

Leżaki lafuma to głównie fotele ogrodowe składane z systemem grawitacyjnym. Grawitacja w fotelach lafuma polega na przejściu z pozycji siedzącej do pozycji półleżącej. 

Pozycja leżąca to nogi wyżej od klatki piersiowej. Pozycja leżąca oznacza lepsze ukrwienie kory mózgowej jak również mięśnia sercowego.

Leżaki lafuma dzielimy na typy ale wszystkie są grawitacyjne.

Typy evolution bez rurki pod stopy z największą ilością klipsów. Klipsy to gumy łączące materiał, że stelażem. Leżaki Futura to fotele z podpórką pod stopy. 

Wszystkie fotele lafuma mają materiały odporne na promienie UV na rozdarcia jak również są szybkoschnące.

Typu leżaków Lafuma:

Wszystkie meble lafuma mają gwarancję producent są również do odbioru w naszym sklepie w Warszawie.